Facebook oldalunk

Facebook

K. László emlékére

...korán reggel kell a szerelemre gondolni mikor még harmatos a női test...", mondja a költő, és milyen igaza van! No de mikor gondoljunk az eltávozottjainkra?! Nagy szerencsénk van, hisz nem kell ezen töprengnünk, mert ŐK, a mostmár örökké szépek mindég velünk vannak, maradnak, bennünk élnek, ahogy mondani szokás, bár én inkább azt mondanám, hogy látjuk őket, a lelkünkkel látjuk őket az elvesztésük által okozott begyógyíthatatlan sebeinken keresztül...

A korán eltávozottak még tátongóbb sebeket hagynak maguk után, hisz az értelmetlen halálnál már csak a korai halál lehet értelmetlenebb. Tudod-e, hogy mi töménytelen dolgod lett volna még e Földön? Nézni ahogy nőnek a gyermekeid, az unokáid, ahogy sarjad a fű tavasszal és persze azzal együtt dühöng szívünkben mindenféle szerelem, megtenni a megtevendő botlásainkat és hülyeségeinket, fuldoklásba hajlón hahotázni az egész komoly világon, fittyet hányva az egészséges életmdra magunkba tömni mindent ami magunkba tömhető és fityiszt mutatva a kornak másokba tömni ami csak beléjük tömhető...

Nem dörgölődzik már a szájpadlásodhoz a húsvéti sonka magasztos íze soha többé és a szívedhez sem gyermeki kacaj, ott vagy lenn s úgy lapulsz a rideg koporsó hidegen korhadó deszkájához mint egy darab reménytelen csönd, végtelen csönd a végesség haloványan ígéretes reményével, és mi helyetted kell sírjunk könnyejtős sírással, hisz a te szemeid már egyre szárazabban merednek az elviselhetetlen bánatba, hogy nem láthatják többé azt, ami nékünk, szerencsésebb halandóknak oly természetes és ezáltal nem mindég megfelelően megbecsült: a szeretteidet és a kevésbé szeretteidet...

Nem akartál megfelelni senkinek, semminek, elvárásoknak, hagyományoknak, ...és ez sikerült is! Jól elvoltunk néha, amolyan fekete bárányok ha találkoznak alapon. A tízparancsolattal talán volt némi(nemi) konfliktusod néha, ám a negyediket például hiánytalanul betartottad: „Tiszteld apádat és anyádat, hogy hosszú ideig élhess azon a földön, amelyet Istened, az Úr ad neked!" Jaj, de mégsem volt oly hosszú az az Élet amit ígéret gyanánt kaptál! Remélem te már tudod a választ, hogy miért is nem. Minden esetre a Magasabb Hatalmakkal talán nem igazán kifizetődő packázni. "Halál, hol a te győzelmed? Halál, hol a te fullánkod?" -dörgedezted oly sokszor a temetési ceremóniákon a megszokott szlogent. Szegénykém, téged bár megsértett az a bizonyos fullánk, de örömhírrel szolgálhatok: feldughatja önmagának a Halál úr! Hisz kinek emléke él az nem hal meg igazából soha, kinek három gyönyörű gyermeke futkározik e Földön az mindég közöttünk marad, kire a felesége oly el nem múló szeretettel emlékszik, annak az éjszakái sem kiesek, kinek a szülei szülői maradnak mindörökre ugyanúgy mint te az ő kisfiuk az nem szűkölködhet abban a felemelő bizonyosságban, hogy midőn majdan a test a romolhatóságból a romolhatatlanságba öltözik, nos, akkor aztán nagy összeölelkezés lesz...

Feküdj csak nyúgodtan, én még játszom az eszem itt egy ideig, de ne aggódj, nemsokára jövök, jövünk...

Nagy László

Konfuciusz mondása

konfuzius

A Kelet egyik legismertebb bölcse volt Konfuciusz, más néven Kung-Fu-Ce mester, akiről később egy egész tant, a konfucianizmust elnevezték, s akinek gondolatai - bár nem volt vallásalapító - több mint két évezredre gyakoroltak jelentős szellemi hatást Kína egészére.

 

 

"Ha kis dolgokban nem vagyunk türelmesek, akkor a nagy álmainkat hiúsítjuk meg."

40. évfolyam találkozó

Idöpont:
2020. május 30. szombat,
20:00 h

Ennyi van még hátra a találkozóig:Countdown
expired

Aktuális időjárás

Mai adatok:
15°C
Légnyomás: 1.017 hPa
Szélirány: É
Szélsebesség: 15 km/h
Helyi idő: 22:01:49