Facebook oldalunk

Facebook

K. László emlékére

"...korán reggel kell a szerelemre gondolni mikor még harmatos a női test...", mondja a költő, és milyen igaza van! No de mikor gondoljunk az eltávozottjainkra?! Nagy szerencsénk van, hisz nem kell ezen töprengnünk, mert ŐK, a mostmár örökké szépek mindég velünk vannak, maradnak, bennünk élnek, ahogy mondani szokás, bár én inkább azt mondanám, hogy látjuk őket, a lelkünkkel látjuk őket az elvesztésük által okozott begyógyíthatatlan sebeinken keresztül...

A korán eltávozottak még tátongóbb sebeket hagynak maguk után, hisz az értelmetlen halálnál már csak a korai halál lehet értelmetlenebb.Tudod-e, hogy mi töménytelen dolgod lett volna még e Földön? Nézni ahogy nőnek a gyermekeid, az unokáid, ahogy sarjad a fű tavasszal és persze azzal együtt dühöng szívünkben mindenféle szerelem, megtenni a megtevendő botlásainkat és hülyeségeinket, fuldoklásba hajlón hahotázni az egész komoly világon, fittyet hányva az egészséges életmdra magunkba tömni mindent ami magunkba tömhető és fityiszt mutatva a kornak másokba tömni ami csak beléjük tömhető...

Nem dörgölődzik már a szájpadlásodhoz a húsvéti sonka magasztos íze soha többé és a szívedhez sem gyermeki kacaj, ott vagy lenn s úgy lapulsz a rideg koporsó hidegen korhadó deszkájához mint egy darab reménytelen csönd, végtelen csönd a végesség haloványan ígéretes reményével, és mi helyetted kell sírjunk könnyejtős sírással, hisz a te szemeid már egyre szárazabban merednek az elviselhetetlen bánatba, hogy nem láthatják többé azt, ami nékünk, szerencsésebb halandóknak oly természetes és ezáltal nem mindég megfelelően megbecsült: a szeretteidet és a kevésbé szeretteidet...

Nem akartál megfelelni senkinek, semminek, elvárásoknak, hagyományoknak, ...és ez sikerült is! Jól elvoltunk néha, amolyan fekete bárányok ha találkoznak alapon. A tízparancsolattal talán volt némi(nemi) konfliktusod néha, ám a negyediket például hiánytalanul betartottad: „Tiszteld apádat és anyádat, hogy hosszú ideig élhess azon a földön, amelyet Istened, az Úr ad neked!" Jaj, de mégsem volt oly hosszú az az Élet amit ígéret gyanánt kaptál! Remélem te már tudod a választ, hogy miért is nem. Minden esetre a Magasabb Hatalmakkal talán nem igazán kifizetődő packázni. "Halál, hol a te győzelmed? Halál, hol a te fullánkod?" -dörgedezted oly sokszor a temetési ceremóniákon a megszokott szlogent. Szegénykém, téged bár megsértett az a bizonyos fullánk, de örömhírrel szolgálhatok: feldughatja önmagának a Halál úr! Hisz kinek emléke él az nem hal meg igazából soha, kinek három gyönyörű gyermeke futkározik e Földön az mindég közöttünk marad, kire a felesége oly el nem múló szeretettel emlékszik, annak az éjszakái sem kiesek, kinek a szülei szülői maradnak mindörökre ugyanúgy mint te az ő kisfiuk az nem szűkölködhet abban a felemelő bizonyosságban, hogy midőn majdan a test a romolhatóságból a romolhatatlanságba öltözik, nos, akkor aztán nagy összeölelkezés lesz...

Feküdj csak nyúgodtan, én még játszom az eszem itt egy ideig, de ne aggódj, nemsokára jövök, jövünk...

 

Nagy László

Bejelentkezés

Konfuciusz mondása

konfuzius

A Kelet egyik legismertebb bölcse volt Konfuciusz, más néven Kung-Fu-Ce mester, akiről később egy egész tant, a konfucianizmust elnevezték, s akinek gondolatai - bár nem volt vallásalapító - több mint két évezredre gyakoroltak jelentős szellemi hatást Kína egészére.

 

 

"Sokan a boldogságot az embernél magasabb régiókban keresik, mások lejjebb, holott a boldogság emberi méretekre van kiszabva."

40. évfolyam találkozó

Idöpont:
2020-05-30
, 20:00 h

Ennyi van még hátra a találkozóig:Countdown
expired

Aktuális időjárás

Mai adatok:
16°C
Légnyomás: 1.020 hPa
Szélirány: KÉK
Szélsebesség: 6 km/h
Helyi idő:2019-10-14 03:39:09