Facebook oldalunk

Facebook

fcbA város minden gyermeke számára a váradi labdarugás több évtizedes története kiapadhatattlan lángként lobog egy - ennél bizony sokkal - szebb múltat is megélt klub személyében. Sokan emlékeznek még a régi idök sikereire, például arra, hogy 1943 öszén a legendás Puskás "Öcsi" Ferenc Nagyváradon játszotta az elsö bajnoki meccsét a NAC ellen. Amikor elérkezett az indulás, Öcsi mamája is készülődött. "No fiam, mit csomagoljak még? Messze van Nagyvárad. Megéhezel odáig." Aztán elgondolkozva így folytatta: "Ugye megmondtam én neked édes fiam, hogy a futballt ne hanyagold el, még sokra viheted..." Milyen igaza lett...

Konfuciusz mondása

konfuzius

A Kelet egyik legismertebb bölcse volt Konfuciusz, más néven Kung-Fu-Ce mester, akiről később egy egész tant, a konfucianizmust elnevezték, s akinek gondolatai - bár nem volt vallásalapító - több mint két évezredre gyakoroltak jelentős szellemi hatást Kína egészére.

 

"Nem törodöm azzal, hogy az emberek nem ismernek. Azzal törodöm, hogy nem ismerem az embereket."

40. évfolyam találkozó

Idöpont:
2021. szeptember 04. szombat,
20:00 h

Ennyi van még hátra a találkozóig:Countdown
expired

Aktuális időjárás

Mai adatok:
16°C
Légnyomás: 1.022 hPa
Szélirány: KDK
Szélsebesség: 6 km/h
Helyi idő: 09:14:42